Korg Kronos2-61 Tuş Tuş Music Workstation

  • Ürün Kodu :134153
  • Marka :KORG

20,597.00 TL


Taksit Seçenekleri
memnuniyet garantisi

Gelişim
 
           Tutku, hayal gücü ve teknoloji birleştiğinde sonuçlar muhteşem olur. Bunun ispatı KRONOS™ dur. Günümüzün çoğu taleplerine, başarılı sanatçılara ve yapımcılara ve de yarının düşşel liderlerine yanıt vermek üzere oluşturulan KRONOS, Korg™ un 50 yılın üzerinde olan sanatsal vizyonu ve üretim uzmanlığının somut halidir. Dokuz ayrı synthesis donanımı ve de performans ve prodük-siyon aletlerinin tam bir takımı ile, KRONOS şimdiye kadar yapılmış olan en çok-yönlü synthesi-zer™ dır 
 
             KRONOS, ancak düşsel yeni bir enstrümanın sağlayabileceği büyüyü, heyecanı ve umudu bir ara-ya getirmiş ve sözünü tutmuştur. Modern müzisyen için her kaynak ve hizmet teknolojisi, tek bir alet içinde geliştirilmiş, mükemmelleştirilmiş ve entegre edilmiştir ve şimdi sunumdadır. Çoklu teknoloji harikası sound üretim teknikleri, yazılım gerçekliğinin doruk noktasıdır. Üzerindeki efektler, göz kamaştırıcı sonuçlar ile, bir dahili ya da harici audio kaynak işleyişi için kapı açmak-tadır. Multitrack audio ve MIDI kayıt, bir mobil platform içinde verimli stüdyo işletimlerini sağla-maktadır. Mevcut hardware; bir tahsis edilebilen kontrol yüzeyi, çift joystik, şerit kontrol, çizgi-üstü klavye hareketi, ve KORG™ un devrim niteliğinde tıkla-ve-çek renkli TouchView ekranı kap-samaktadır. Hepsinden iyisi, KRONOS, rekabet edebilecek software kurulum ya da hardware platformun olmadığı bir yolla, tek bir enstrüman içinde bu müzik-yapan kaynakların tümünü entegre etmektedir. 
 
             KRONOS, beklediğiniz herşeyi, artı yalnızca hayal ettiğiniz birçok şeyi size kolayca sağlayacaktır. Set List modu, on-the-fly seçimi için ekranda organize edilmiş olan düzenlenmiş setlemelerinizi ve performans notalarınızın tümünü saklayacaktır. Smooth Sound Transitions (Yumuşak Sound Geçişleri), soundları ya da modları değiştirdiğinizde, nota ve efekt düşüşlerini çıkaracaktır. Sekiz-inç renkli TouchView ekranı kullanarak her şeyi yapabilirsiniz görsel patch kablolarını bağlayınız, soundları seçiniz, artı envelope ve sekuensleri edit ediniz. Gelişmiş sequencing, KAR-MA, ve Drum Track kompazisyon aletlerini de buna ilave ediniz. Özel KORG wavesequencing™ in, MS-20 filtering™ in ve inanılmaz-zengin Polysix chorus™ un tadını çıkarınız. KORG, yeryüzündeki en iyi sound-tasarım ekibine sahiptir, bu nedenle her zaman en iyi soundu alabilirsiniz.
 
 
Dokuz farklı Sound Donanımı
 

             Tek tek KRONOS sound donanımının herbiri, tek-başına bir synthesizer olarak çalıştırmak için fazlasıyla niteliklidir. Ve herbiri, sound yaratımının o tipi için mevcut cutting-edge teknolojisini sunmaktadır. Özenli programlama parametreleri, gerçek-zamanlı kontrolları, entegre efektleri, ve tahsis edilebilen modülasyon rotalamaları, düzenlenmiş editlerin oluşturulması ya da tutkulu sound tasarımcısı için inanılmaz kontrol sağlamaktadır.
 

Genişletilmiş SGX-2 Grand Piyano Sound Donanımı
KRONOS piyano donanımı, piyanoyu ihtiyacınıza göre özelleştirmek üzere ilave edilen benzersiz araçlar ile, her tuş için kaydedilen, loop yapılmamış/natural decay stereo örneklerin çok büyük bir koleksiyonuna sahiptir. SGX-1 işlevselliğini tümüyle miras alan, yeni genişletilmiş SGX-2 Grand Piyano donanımı, mevcut derin Alman Grand ve canlı Japon Grand ile yeni Berlin Grand piyanoyu sunmaktadır. Berlin Grand, çarpıcı bir duygu derinliği ile yankılı piyano sounduna sa-hiptir. 

OSGX-2 donanımı için diğer gelişmelere, Sympathetic String Resonance (Duygudaş Tel Rezonansı) ve yenilerde-kaydedilen Una Corda (soft pedal gerçekten ™bir-tel™™) örnekleri dahildir.
 

Çokluk Sound Seçimi
KRONOS, çeşitli synthesis modlarını kullanarak ve çeşitli türleri kapsayan yaklaşık 21GB preset waveform datanın çağırılmasıyla oluşan binlerce sound ile donatışmış olarak gelir. Bu soundla-rın herbiri, KORG Sound Tasarım ekibi tarafından özenle oluşturulmuştur. Dahili SSD, user sampling için muazzam bir yer sağlayan ya da KRONOS Sound Kitaplığını indirebildiğiniz 62*GB gibi geniş bir kapasiteye sahiptir. Bu isteğe bağlı genişleme KRONOS Sound Kitaplığı, yeni bir hardware ilavesi gerekmeden, yeni, profesyonel olarak programlanmış soundlar ilave eder. 

Artist Signature Programları, üst-düzey müzisyenler tarafından kullanılan değer biçilemez so-undlar sağlar. İlave Song Programları, yeniden-oluşturulmuş bu programları , imza-klavye so-undlar olarak klasik rock ve pop songlar olarak adlandırılmıştır. Evrensel olarak çok iyi-bilinen bu soundları, orijinallerine saygı için ya da kişisel sonik keşiflerinizde temel olarak kullanınız. 

 
KORG Bolder Sounds Irish Acts KApro
       
KARO Kelfar Kid Nepro Purgatory Creek
 
Yenilikçi Set List Modu
 
               KRONOS, Set List modu kullanımı ile, bir song ya da bir set içinden almak üzere ihtiyaç duy-duğunuz tüm kaynakları organize eder. List modunun kullanımı ile, TouchView ekran, 16-renk olarak kodlanmış olan dokunmatik-ekran düğmelerini barındırır; bunların herbiri, mod ayrımı yapmadan, uygun Preset, Kombinasyon ya da Sequence™ i anında çağırır!
 
               Herbirine, yararlı performans notaları (™Koro üzerine Song™™, ™Transpose düşürme™™, ™ Sax solo için bekleme™™, vs) ekleyebilirsiniz. 
 
                Set List modu, ayrıca, mekana uyacak genel ton ayarlamasını sağlayan bir dokuz-band grafik EQ ilave eder. OS versiyon 3.0 içindeki yeni Set List modu, birçok slot renk seçenekleri, text boyut varyasyonları, ve tam-ekran text editör ile daha derin özelleştirme olanağı sağlamaktadır. Bir USB bilgisayar klavyesine bağlamak, text ve nümerik değerleri girmede büyük kolaylık sağlar.
Renkli TouchView Ekran Şimdi Dokun-Çek olanağı ile
KRONOS™ un hayati merkezi, harika sekiz-inç (800 x 600 piksel) SVGA renkli TouchView ekranı-dır. 
 
                   Bir parmak dokunuşu ile bir sound ya da bir parametrenin seçilmesine ilave olarak, parametre değerleriin daha detaylı kontrolunu sağlayan Dokun-Çek olanağı eklenmiştir. İnteraktif enstrü-manlar ve panel grafikleri, bir grand piyanonun kapağının ayarlanmasından bir yarı-modüler synthesizer modeli üzerindeki patch kablosunun bağlanmasına kadar herşeyi yapmaya olanak vermektedir. 
 
                   Ayrıca, TouchView ekran, başlıklarına göre soundları araştırmanızı (ve ön izlemenizi) sağlayan kullanışlı yeni bir Search fonsiyonu da barındırmaktadır.
 
 
     


KARMA

KORG™ un Karma Müzik Workstation™ u ilk 2002 yılında çıkmıştır. Bu devrimsel algoritmik müzik teknolojisi; Karmaşık müzik cümlelerini, davul groove™ larını ve tam-gelişmiş backing track™ ları anında üretir. Çaldığınız notalar ve akorlar ve düğmeler, sürgüler ve switch™ ler ile yaptığınız sezgisel işletimler - temelinde, KARMA, hayalinizdekini de aşan müzikal efektler oluşturabilir. Şimdi, büyük ölçüde-genişletilmiş ikinci jenerasyonu ve KARMA Wave Sequencing, Note Map-ping ve layer başına 8 sahne gibi özellikleri ile, yeni KRONOS üzerinde standart bir donanım ola-rak bulunmaktadır. Bu, song fikrinizi geliştirecek ve canlı performanslarınız için mükemmel bir değer yaratacaktır.

Drum Track™ lar
Davul örneklerini otomatik olarak çalan bu fonksiyon, 2007 yılında çıkmış olan M3 müzik work-station/synthesizer üzerine dahil edilmiş ve son derece beğenilmiştir. KRONOS, Drum Track™ lar özellikleri sağlayan en son KORG Workstation™ dur. İlk olarak 2007 yılında görülmüş olan Drum Track™ lar, müzik yapımlarınız için, basit bir referans vuruştan, bir ritim track taslağına ve tam-gelişmiş bir davul track™ a kadar herşeyi oluşturabilir.

KRONOS içindeki kullanımı genişletilen Drum Track™ lar, profesyonel davul performansları içer-mektedir, ve profesyonel bir davulcunun kendine özgü duygusunu veren groove™ ları üretmeye, ve tek-başına davul makinaları olanaklarına meydan okumaya hazırdır ve muktedirdir.

Open Sampling Sistem
KORG™ un Open Sampling Sisitemini kullanan KRONOS; Program, Kombinasyon ya da Sequencer modlarında bulunması önemli olmadan, harici bir audio kaynaktan hızlı olarak sample yapabilir. Open Sampling Modu, KRONOS™ un kendi performansını dahi yeniden sample yapabilmektedir. Kullanıcı örnekleri için EXs sample kitaplığının kullanımını genişleten user sample bank, devasa SSD kapasite avantajını kullanarak, yüklenen ve çalınan özel sample™ lar sağlar.

AIFF, WAV, SoundFont 2.0, ve AKAI S1000/3000 format sample™ lar, USB hafıza yoluyla hafıza içine yüklenebilirler. İlave olarak, sample datanın geniş miktarlarını bilgisayarınız ile yüksek hızda değiş tokuş etmek için bir USB Ethernet adaptör de kullanabilirsiniz. PC™ niz üzerinde ön-ceden oluşturmuş olduğunuz enstrümanlar ya da örnekler, KRONOS™ un üzerinde temellendiri-lerek, bir müzik yapım setup™ yapmak üzere kullanılabilir.

16-Track MIDI Sequencer / 16-Track Audio Recorder
KRONOS; 16 MIDI track artı 16 audio track sağlayan bir sequencer/recording bölümüne sahiptir. Göz kamaştıran bir performans ya da parlak bir yapımı birlikte sağlamak için büyük bir kaynak. MIDI sequencing ; KARMA, Drum Track, ya da RPPR (Realtime Pattern Play/Recording) fonksi-yonlarını kullanarak, fikirleri, ilhamları ve profesyonel-kalite müzik cümlelerini elde etmeyi ko-laylaştırır.

16-track audio kaydeder, 48 kHz bir sampling hızında dört track™ a kadar 16-bit/24-bit sıkıştırıl-mamış datayı eşzamanlı olarak kaydeder. Kaydedilen track™ larla birlikte çalınız, efektler ilave ediniz, sonra KRONOS™ un kendisini yeniden örnekleyiniz ve örneklenen WAV dosyalarını direkt olarak bir track içine yerleştiriniz. Track™ larınızın son rütuşu için, istediğiniz sonuçları elde et-mek üzere mikser otomasyonunu ve copy, paste ve normalize gibi edit fonksiyonlarını özgürce kullanınız. Bir USB CD-burner takınız ve TouchView ekrandaki albüm gerçeğinizi birleştiriniz!

Üzerindeki 16 Efekt Prosesör
KRONOS ; sonik yaratımlarınıza bir son vuruş ilave edecek 16 dahili efekt sağlar. 12 Insert efek-tin herbiri, bir kombinasyon içindeki tekli ya da çoklu tınılara ya da sequencer™ in tekli ya da çok-lu track™ larına uygulanabilir. İlave olarak; iki Master efekt 1/2 gönderimlere ve iki Total efekt de soundun son sahnesinde tüm track™ lara uygulanabilir.

Ayrı üç-band bir EQ ; her tını, her sequencer track, ve ince tonal dengeleri ayarlamak üzere her audio track ya da soundun tümünün yaratıcı modifiyesi için sağlanır.

MIDI Kontrol Yüzeylerine Yerleştirilen USB/MIDI Host Portlar
Herhangi bir sınıf-uyumlu USB-MIDI kontrolcu, KRONOS™ a direkt olarak bağlanabilir. Eğer USB MIDI kontrolcu-donanımlı bir KORG pad (nanoPAD, nanoPAD2, padKONTROL) bağlamak isti-yorsanız, kontrolcünün 1 ve 8 arasındaki pad™ leri, bunların davulları çalmak ya da akorları baş-latmak ya da akor modu içinde akorları değiştirmek üzere kullanılmasını sağlayan, KRONOS™ un görsel akor pad fonksiyonuna otomatik olarak eşleşir.

Gelişmiş Kontrol Yüzeyi
TouchView ekrandan direkt olarak girilebilen parametrelere ilave olarak, KRONOS, ayrıca her-hangi bir performansı arttırmak ve navigasyona yardımcı olmak için gerçek-zamanlı kontrolcu-ların bir zenginliğini de sağlar. Dört-yollu joystik, şerit kontrolcu, ve iki tahsis edilebilir switch, klavyenin sol tarafında bulunmaktadır. İlave olarak Vektör joystik de yanındadır.

Klavyenin yukarısında, dokuz sürgü, sekiz düğme ve birkaç switch, KRONOS etkileyici soundu-nun merkezindeki özellikler ile gerçek-zamanlı etkileşim sağlar. Damper pedal giriş jakı, piyano gerçeğinin bir üst seviyesini sağlayan, half-damping™ i desteklemektedir. Damper pedal jakına ilave olarak, ayrıca iki tahsis edilebilir pedal girişi bulunmaktadır: biri footpedal tipi ve diğeri footswitch stili.
Mükemmel RH3 Ağırlıklı Tokmak Hareketi
Hem 88-tuşlu hem de 73-tuşlu KRONOS modellerinde, KORG™ un en son RH3 Gerçek Ağırlıklı Tokmak Hareketi kullanılır. Otantik ve doğru piyano duygusu sağlayan dört bölge bulunur. Bun-lar, çok daha doğru piyano çalma uygulamaları sağlamak üzere ağırdan hafife sıralanırlar. 88-tuşlu model bile, standart bir klavye standına koyulacak kadar incedir. KRONOS, işlevsellik ve tasarımın mükemmel dengesini başarmıştır.
Doğal Dokunuş Yarı-Ağırlıklı Hareketi
Synthesizer klavyenin çok-hızlı yanıt vermesini isteyenler, org performanslarına odaklanmış olanlar ya da taşınabilirlik arayanlar için, KRONOS 61-tuşlu model, hafiftir ve etkileyici yarı-ağır-lıklı synthesizer hareketi ile donatılmıştır

SGX-2 (Premium Piano) Piyano sound donanımı
Piyanonuzu seçiniz! SGX-1 içinde bulunan Alman Grand ve Japon Grand™ a ilave olarak, genişle-tilmiş KRONOS SGX-2 şimdi özel Berlin Grand™ ı da içermektedir. EXs12 Avusturya Grand seçe-neği (ayrıca satılır) ilavesiyle, KRONOS, grand piyano dünyası içindeki en büyük isimlere girişi sağlamaktadır. Her tuş için kaydedilen loop olmayan örnekler doğal, otantik bir decay sağlarlar. Geliştirilmiş 12-seviye velocity değiştirme, önceki 8-seviye datayı aşmıştır ve bir grand piyano performansını her detayı ile yeniden oluşturmak üzere pedal tel rezonansı olarak nüanslı ekstra-lar ve una corda sample data gibi özellikler fazlasıyla mevcuttur.
*String rezonans

Damper pedala basılmasıyla, tüm piyano telleri yankılamak üzere serbest olurlar. Piyano üze-rinde herhangi bir tuşa basıldığında, orijinal tuşla perde-bağıntılı olan diğer teller, sempatizan rezonans yoluyla titreşmeye başlayabilir. SGX-2; bu sempatizan tel rezonansını, grand piyano sounduna detaylı ilave bir seviye ekleyerekten, doğru olarak alır ve yeniden oluşturur.
*Tel rezonans overtone™ lar, tel uzunluğu edit ekranı içinde görülebilir.
*Una corda

Grand piyano üzerinde en solda olan pedal, soft pedaldır. Bu pedalın teknik ismi una corda™ dır. Una corda aslında ™bir tel™™ olarak tercüme edilebilir. Normal olarak, piyano tokmağı, genellikle üç ya da iki, özel bir notaya akortlanmış tellerin tümüne vurur. Soft/Una Corda pedala basılarak, tüm piyano eylemi değiştirilir, ve tokmak yalnızca bir tele vurur. Ortaya çıkan sesin hacmı dü-şüktür ve çok daha sessiz bir tona sahiptir. SGX-2 Piyano Donanımı; tüm pedal eylemleri ile

Bankalara özel taksit seçenekleri :


Ortalama Değerlendirme » puan
  • *
  • *
  • *
  • *

Güvenli ödeme sistemimizle (Tüm kredi kartlarına 12 taksite kadar) alışveriş yapabilirsiniz Havale/EFT/PTT ile siparişlerinizde ödeme yaptığınızı bize bildirmeniz yeterlidir.

Ürünlerimiz sıfır, 2 yıl garantili olup yapım hatası ve kargo hasarı durumunda yenisiyle değiştirilir. Ürünler ortalama 24 saat içerisinde kargoya verilmekte, kontrol edilmesi gereken ürünlerde bir gün gecikme olabilmektedir.

FİNANSBANK ENPARA Öner Yavuz TR970011100000000058334368 Finansbank ATM (Bankamatik) lerinden kartsız işlemi seçerek ücretsiz ödeme yapabilirsiniz

PTT İLE : POSTA ÇEKİ HESABI Öner Yavuz 5710134

Ödeme Seçenekleri

Tüm kredi kartlarına 12 taksite kadar) site üzerinden güvenli ödeme sistemimizle alışveriş yapabilirsiniz
Havale/EFT/PTT ile siparişlerinizde (aşağıdaki hesaplarımızdan birine ödeme yapıp ) ödeme yaptığınızı (0212 321 50 10 - 0555 557 69 18 nolu telefonlardan, WhatsApp dan veya oneryavuz@hotmail.com dan) bize bildirmeniz yeterlidir.

FİNANSBANK ENPARA Öner Yavuz TR970011100000000058334368 
(Finansbank ATM - Bankamatik lerinden kartsız işlemi seçerek ücretsiz ödeme yapabilirsiniz)

PTT İLE : POSTA ÇEKİ HESABI Öner Yavuz 5710134

Ürün Garantisi

Ürünlerimiz sıfır (açılmamış kutusunda), 2 yıl garantili olup yapım hatası ve kargo hasarı durumunda yenisiyle değiştirilir

Kargo Garantisi ve Süresi

Ürünlerimiz kargo hasarlarına karşı garantilidir, Kargo hasarı durumunda yenisiyle değiştirilir. Ürünler ortalama 24 saat içerisinde kargoya verilmekte olup, kontrol edilmesi gereken ürünlerde bir gün gecikme olabilmektedir.